was successfully added to your cart.

Hostessy

Marketing to bardzo ważna część biznesu. Nie wystarczy sprzedawać produktu, czy też go produkować, należy też go odpowiednio zareklamować. Bez reklamy mamy znikome szanse na sprzedaż oraz zadowolenie klientów. Dlatego każda firma powinna promować swój produkt, czy też swoją ofertę.
Promocja może przebiegać na różnych płaszczyznach i w bardzo zróżnicowanych formach. Banery, reklamy w telewizji, radiu, internecie, współpraca ze sławnymi ludźmi, ulotki i plakaty- to tylko nieliczne formy reklamy. Wiele firm inwestuje jednak w inną formę promocji swoich produktu. Mowa tutaj o bezpośredniej reklamie- twarzą w twarz. Do takiej reklamy często wykorzystuje się hostessy. Kim jest owa hostessa? Jest to, mówiąc prosto, promotorka. Osoba, która ma różne zadania, którym przyświeca jeden cel- reklama. Hostessy często można spotkać w centrach handlowych, w sklepach, czy też na ulicy. Często rozdają one ulotki i namawiają do wzięcia udziału w jakimś wydarzeniu lub zachęcają do zakupów oraz odwiedzenia sklepu. Jednak hostessa może też zajmować się innymi rzeczami. Może na przykład brać udział w loteriach, grach, czy zabawach dla dzieci. Często takie gry mają za zadanie promocję galerii lub centrum handlowego. Hostessy muszą potrafić przekonać potencjalnych klientów do zakupów, wzięcia udziału w grach lub do zapoznania się z jakąś ofertą. Według pracodawców hostessa powinna być wysoka, raczej szczupła, powinna też być otwarta, komunikatywna i mieć miłą aparycję. Ktoś może stwierdzić, że takie wymogi są kontrowersyjne. Firmom jednak zależy na jak najlepszej promocji. A hostessa w czasie pracy reprezentuje firmę, która powinna potencjalnym klientom kojarzyć się jak najlepiej, dlatego hostessa powinna mieć przyciągający uśmiech i miłe usposobienie. Takie osoby lepiej trafią do ludzi i łatwiej pozyskają nowych klientów. W ten sposób ludzie będą lepiej kojarzyć firmę i będzie ona wzbudzała większe zaufanie oraz będzie przywoływała na myśl coś miłego, dobrego i uczciwego.
Istnieje też inny rodzaj hostess. A mianowicie hostessy, które uczestniczą w bankietach, czy spotkaniach biznesowych. Ich zadaniem często jest witanie gości oraz wskazywanie im miejsca. Poza tym do ich zadań może należeć roznoszenie napojów oraz przekąsek. Bardzo ważnym elementem jest stój hostessy, który podobnie jak jej uśmiech, powinien być nienaganny. Natomiast to, w jaki sposób powinna być ubrania hostessa, określa sam pracodawca. Zależy to od charakteru pracy oraz miejsca jej wykonywania.
Promocje produktów często odbywają się także w sklepach spożywczych, na przykład super marketach. Na pewno każdy z nas spotkał kiedyś hostessę na dziale spożywczym w dużym markecie. Hostessy często zapraszają nas na degustację produktu. Częstują nas ciastem, serem, czy sokiem ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Taka forma promocji jest bardzo rozpowszechniona w sieciach dużych sklepów, a firmy spożywcze chętnie inwestują w taką formę reklamy. Warszawa, Kraków, Wrocław, czy też inne miasto- w każdym z nich spotka się hostessę.