was successfully added to your cart.

Profesjonalne mycie szklanych powierzchni

Chyba każdy z nas zna dobrze trudności związane z myciem okien. Nie jest to skomplikowane zadanie, jednak nastręcza wielu problemów. Przede wszystkim jeśli mamy do umycia wiele okien o dużej powierzchni, bez drabiny ani rusz. O ile jesteśmy w stanie uporać się z oknami w całym swoim domu, o tyle w wielopiętrowych biurowcach nie jest to już takie proste. Służby sprzątające, które raz na jakiś czas zajmują się sprzątaniem powierzchni biurowych w takich miejscach, oczywiście myją też okna raz na jakiś czas, ale mogą to zrobić jedynie od wewnątrz. Wynika to w większości z budowy tychże okien, które albo nie otwierają się do wewnątrz, albo też nie da się ich otworzyć wcale ze względów bezpieczeństwa.

W przypadku przeszklonych, wysokich powierzchni biurowych za mycie okien mogą się wziąć tylko przeszkoleni specjaliści. O dziwo, nie chodzi tu tylko o przeszkolenie w zakresie jakości mycia szklanych powierzchni. Muszą to być osoby z uprawnieniami alpinistycznymi. Nie jest wcale łatwo zdobyć takie uprawnienia, ponieważ trzeba przejść wiele testów sprawnościowych i psychologicznych, zanim się w ogóle zacznie o nie ubiegać. Mycie przeszkleń na dużych wysokościach wymaga bowiem korzystania z uprzęży alpinistycznych i po prostu „zjeżdżania” po ścianie budynku metr po metrze i mycia szyb. Niektóre biurowce są tak wysokie, że do ich umycia nie nada się nawet wysoki dźwig, ponieważ dużo praktyczniejsze jest zatrudnienie do tego zadania alpinistów niż wynajęcie odpowiednio wysokiego dźwigu.

Usługi mycia szyb w biurowcach zamawia się stosunkowo rzadko – zwykle raz na rok. Wynika to po części ze stopnia zaawansowania całego tego zadania, a po części też z samej specyfiki takich szklanych biurowców. Okna w nich są stale narażone na deszcz i kurz, zatem będą się dość szybko brudziły, a ciężko byłoby wynajmować codziennie fachowców od mycia szklanych powierzchni. Oprócz tego firmy, które zajmują się tego typu usługami, dbają o stosowanie specjalnych środków powierzchniowo czynnych bezpośrednio na takie szyby. Dzięki nim szyby nie pokrywają się tak szybko kurzem i rzeczywiście wystarczy wykonać takie mycie raz na kilka miesięcy – gdy są już one naprawdę brudne.

Firmy oferujące mycie szyb na wysokościach funkcjonują głównie w dużych miastach. Trzeba przyznać, że tego typu usługi czystościowe są dość mało konkurencyjne, a zatem przeważnie jedna firma w mieście ma grafik zapełniony zleceniami na nadchodzące tygodnie. Ich praca jest bardzo ważna dla osób, które pracują w takich przeszklonych biurowcach. Dobrze wiemy, jak fatalnie patrzy się przez brudne okna, jak przeszkadza to we właściwym odbiorze obrazu znajdującego się za oknem. Co więcej – przeszklone ściany w biurowcach stosuje się między innymi w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania, ale również oświetlenia – dzięki nim do wnętrza pomieszczeń wpada mnóstwo światła, a dodatkowo zostają one ogrzane od słońca. Mówi się, że spory procent energii słonecznej zostaje zablokowany właśnie przez tak banalną rzec jak brudne okna. Można by wtedy zadać sobie pytanie, po co właściwie było stawiać przeszklony wieżowiec?

płatki mydlane do prania